Resultat – Agility

Tunnelcupen 2016-02-21 i Greveshults ridhus

Domare: Diana Krell

Hopp A small referenstid 60 sek. (22 startande)

  1. Matilda Hemborg / Wille                          0 fel                     29,59 sek.
  2. Sanna Rosengren / Kia                              0 fel                     33,94 sek.
  3. Camilla Uhrberg / Queen                          0 fel                     34,69 sek.
  4. Medeleine von Koch / Ila                         0 fel                     37,16 sek.
  5. Sanna Rosengren / Zoyja                         0 fel                     37,28 sek.

Hopp A medium referenstid 60 sek. (16 startande)

  1. Matilda Hemborg / Alex                           0 fel                     30,41 sek.
  2. Maria Sjögren / Japp                                 0 fel                     31,35 sek.
  3. Rebecca Landegren / Snobben                0 fel                     34,44 sek.
  4. Maria Sjögren / Mika                                0 fel                     35,87 sek.
  5. Madeleine von Koch / Naia                     0 fel                     37,25 sek.

Hopp A large referenstid 60 sek. (28 startande)

  1. Matilda Hemborg / Niilo                           0 fel                     28,19 sek.
  2. Jenny Hjalmarsson / Jack                        0 fel                     28,69 sek.
  3. Matilda Hemborg / Steel                           0 fel                     31,06 sek.
  4. Emmelie Karlsson Rydell / Lille-Mint     0 fel                     32,59 sek.
  5. Emelia Widströmer / Tingeling                 0 fel                     33,54 sek.

Hopp B small referenstid 60 sek. (21 startande)

  1. Ebba Kjellberg / Ettra                                0 fel                     34,47 sek.
  2. Sanna Rosengren / Zindy                         0 fel                     35,04 sek.
  3. Emma Caroline Boström / Leo               0 fel                     36,94 sek.
  4. Johanna Carlsson / Candy                       0 fel                     41,44 sek.
  5. Susanne Bergman / Quendi                      0 fel                     41,84 sek.

Hopp B medium referenstid 60 sek. (16 startande)

  1. Anna Widströmer / Trolla                         0 fel                     29,57 sek.
  2. Matilda Hemborg / Alex                           0 fel                     32,31 sek.
  3. Maria Sjögren / Mika                                0 fel                     38,03 sek.
  4. Rebecca Landegren / Snobben                0 fel                     38,16 sek.
  5. Maria Sjögren / Pix                                    0 fel                     39,44 sek.

Hopp B large referenstid 60 sek. (29 startande)

  1. Lisa Merbom / Flash                                  0 fel                     28,40 sek.
  2. Matilda Hemborg / Niilo                           0 fel                     28,85 sek.
  3. Jenny Hjalmarsson / Jack                        0 fel                     30,94 sek.
  4. Matilda Hemborg / Steel                           0 fel                     31,56 sek.
  5. Linnéa Bjuringer / Nova                           0 fel                     31,81 sek.

Tunnelcupen Hopp A + Hopp B

  1. Matilda Hemborg / Niilo
  2. Jenny Hjalmarsson / Jack
  3. Matilda Hemborg / Steel

 

Resultat från KM 20/10 2012

KlubbMästare blev Linnea Bjuringer med Selly

 

 

 

2:a Emmelie Karlsson Rydell med Sonic och 3:a Ulla Karlsson med Kito

 

Resultat från vår officiella agilitytävling 15/9 2012

 

Resultat finns på SBK Tävling  klicka här

 

Resultat från vår officiella agilitytävling 18-19/9 2010

Resultat finns på sbk tävling klicka här

 

Resultat från vår officiella agilitytävling 19-20/9 2009

För att ladda ner ett word-dokument med resultaten från tävlingen, Klicka här.

 

Resultat från Slyngelcupens fjärde deltävling (Nybro)

För att ladda ner ett Exceldokument med resultaten, klicka här.

 

Nybörjarklass

Förare Hund Fel Tid Poäng Totala poäng
Lisa Karlsson Jacki 0 28,98 10 12
Johanna Andersson Trixie 0 29,49 9 38
Emelie Andersson Leo 0 34,28 8 16
Ingela Johansson Bella 0 36,31 7 27
Mia Selander Findus 0 37,89 6 6
Jesper Söderström Lillis 0 44,91 5 14
Cerina Dixie 0 46,63 4 4
Helene Nilsson Biko 0 47,17 3 15
Sanna Johansson Molly 5 28,38 2 28
Eva Gyllin Lisa 5 37,03 1 13
Sandra Rudberg Wilma 5 46,49 1 4
Sofia Jonsson Yatzy 5 63,03 1 2
Mikaela Walfrid Tova 10 72,54 1 15
Linda Bäck Nsa Disk 1 10
Sofia Nilsson Mixie Disk 1 10
Evelina Mattisson Wilda Disk 1 8
Evelina Mattisson Nowa Disk 1 7
Lena Hansson Inez Disk 1 2
Agneta Alderin Maja Disk 1 1
Matilda Ekrot Cornelia Disk 1 1
Sara Cansund Rosa Disk 1 1
Emma Robertsson Zack Deltog Ej 5
Lena Mellborg Svea Deltog Ej 3
Yvonne Karlsson Banjo Deltog Ej 2
Anna Olofsson Saga Deltog Ej 1
Carina Sunnerhage Nellie Deltog Ej 1
Christin Karlsson Elsa Deltog Ej 1
Helene Nilsson Xantos Deltog Ej 1
Jenny Åvik Nila Deltog Ej 1
Kristina Lind Atlas Deltog Ej 1

 

Hoppklass 1

Förare Hund Fel Tid Poäng Totala poäng
Sandra Rudberg Wilma 0 45,32 10 11
Malin Eriksson Tilda 0 52,64 9 30
Ingela Johansson Bella 5 45,56 8 25
Jenny Andersson Toyo 5 58,21 7 27
Jesper Söderström Lillis 10 86,30 6 12
Eva Gyllin Lisa 15 60,22 5 11
Helene Nilsson Biko 15 77,30 4 7
Mikaela Walfrid Tova 15 106,20 3 8
Johanna Andersson Trixie Disk 1 20
Sanna Johansson Molly Disk 1 14
Emelie Andersson Leo Disk 1 11
Evelina Mattisson Wilda Disk 1 10
Lisa Karlsson Jacki Disk 1 9
Sofia Nilsson Mixie Disk 1 8
Ida Andersson Techno Disk 1 5
Linda Bäck Nsa Disk 1 4
Annika Olsson Taurus Disk 1 2
Sara Cansund Rosa Disk 1 1
Anna Widströmer Tingeling Deltog Ej 16
Marcus Hidling Saga Deltog Ej 11
Yvonne Karlsson Banjo Deltog Ej 2
Helene Nilsson Xantos Deltog Ej 1
Christin Karlsson Elsa Deltog Ej 1
Lena Mellborg Svea Deltog Ej 1
Anna Olofsson Saga Deltog Ej 1
Emma Olofsson Kajsa Deltog Ej 1
Emma Robertsson Zack Deltog Ej 1
Kristian Karlsson Aimee Deltog Ej 1

 

Agilityklass 1

Förare Hund Fel Tid Poäng Totala poäng
Lisa Karlsson Jacki 5 37,65 10 12
Malin Eriksson Tilda 5 63,04 9 37
Eva Gyllin Lisa 10 60,12 8 11
Evelina Mattisson Wilda 15 112,59 7 9
Agneta Alderin Maja 20 60,12 6 6
Linda Bäck Nsa 20 115,47 5 20
Jenny Andersson Toyo Disk 1 17
Johanna Andersson Trixie Disk 1 10
Josefin Walterlind Milton Disk 1 10
Emelie Andersson Leo Disk 1 2
Kristina Lind Atlas Disk 1 1
Ida Andersson Techno Deltog Ej 19
Lena Mellborg Svea Deltog Ej 7
Sofia Nilsson Mixie Deltog Ej 6
Kristian Karlsson Aimee Deltog Ej 6
Anna Widströmer Tingeling Deltog Ej 3
Christin Karlsson Elsa Deltog Ej 1
Marcus Hidling Saga Deltog Ej 1
Emma Olofsson Kajsa Deltog Ej 1
Annika Olsson Taurus Deltog Ej 1

 

Resultat från Slyngelcupens tredje deltävling (Torsås)

Nybörjarklass

Förare Hund Fel Tid Poäng Totala poäng
Johanna Andersson Trixie 0 23,37 10 29
Sanna Johansson Molly 0 24,57 9 26
Mikaela Walfrid Tova 5 41,43 8 14
Helene Nilsson Biko 5 45,97 7 12
Evelina Mattisson Nowa 5 55,06 6 6
Evelina Mattisson Wilda 5 69,07 5 7
Ingela Johansson Bella 10 29,72 4 20
Lena Mellborg Svea 10 31,13 3 3
Jesper Söderström Lillis 10 37,50 2 9
Sofia Nilsson Mixie 15 60,44 1 9
Linda Bäck Nsa 20 36,75 1 9
Eva Gyllin Lisa Disk 1 12
Emelie Andersson Leo Disk 1 8
Lisa Karlsson Jacki Disk 1 2
Yvonne Karlsson Banjo Disk 1 2
Carina Sunnerhage Nellie Disk 1 1
Christin Karlsson Elsa Disk 1 1
Lena Hansson Inez Disk 1 1
Sofia Jonsson Yatzy Disk 1 1
Emma Robertsson Zack Deltog inte 5
Sandra Rudberg Wilma Deltog inte 3
Anna Olofsson Saga Deltog inte 1
Helene Nilsson Xantos Deltog inte 1
Jenny Åvik Nila Deltog inte 1
Kristina Lind Atlas Deltog inte 1

 

Hoppklass 1

Förare Hund Fel Tid Poäng Totala poäng
Jenny Andersson Toyo 0 35,60 10 20
Ingela Johansson Bella 0 42,72 9 17
Malin Eriksson Tilda 0 46,91 8 21
Lisa Karlsson Jacki 5 34,25 7 8
Sofia Nilsson Mixie 5 44,94 6 7
Evelina Mattisson Wilda 5 71,00 5 9
Sanna Johansson Molly 10 33,84 4 13
Helene Nilsson Xantos 10 56,00 3 4
Eva Gyllin Lisa 10 63,00 2 6
Johanna Andersson Trixie Disk 1 19
Marcus Hidling Saga Disk 1 11
Emelie Andersson Leo Disk 1 10
Jesper Söderström Lillis Disk 1 6
Mikaela Walfrid Tova Disk 1 5
Ida Andersson Techno Disk 1 4
Linda Bäck Nsa Disk 1 3
Yvonne Karlsson Banjo Disk 1 2
Christin Karlsson Elsa Disk 1 1
Lena Mellborg Svea Disk 1 1
Anna Widströmer Tingeling 16
Anna Olofsson Saga Deltog inte 1
Annika Olsson Taurus Deltog inte 1
Emma Olofsson Kajsa Deltog inte 1
Emma Robertsson Zack Deltog inte 1
Kristian Karlsson Aimee Deltog inte 1
Sandra Rudberg Wilma Deltog inte 1

 

Agilityklass 1

Förare Hund Fel Tid Poäng Totala poäng
Ida Andersson Techno 0 30,10 10 19
Jenny Andersson Toyo 5 40,63 9 16
Malin Eriksson Tilda 10 52,60 8 28
Lena Mellborg Svea 15 46,66 7 7
Sofia Nilsson Mixie 15 77,90 6 6
Linda Bäck Nsa Disk 1 15
Johanna Andersson Trixie Disk 1 9
Eva Gyllin Lisa Disk 1 3
Anna Widströmer Tingeling Disk 1 3
Lisa Karlsson Jacki Disk 1 2
Evelina Mattisson Wilda Disk 1 2
Emelie Andersson Leo Disk 1 1
Christin Karlsson Elsa Disk 1 1
Josefin Walterlind Milton Deltog inte 9
Kristian Karlsson Aimee Deltog inte 6
Marcus Hidling Saga Deltog inte 1
Emma Olofsson Kajsa Deltog inte 1
Annika Olsson Taurus Deltog inte 1

 

Resultat från Slyngelcupens andra deltävling (Lessebo)

Nybörjarklass

Förare Hund Fel Tid Poäng Totala poäng
Johanna Andersson Trixie 0 25,00 10 19
Ingela Johansson Bella 0 29,53 9 16
Eva Gyllin Lisa 0 30,97 8 11
Sanna Johansson Molly 5 22,34 7 17
Jesper Söderström Lillis 5 35,04 6 7
Mikaela Walfrid Tova 10 57,31 5 6
Helene Nilsson Biko 15 44,82 4 5
Linda Beckholm Nsa 20 41,15 3 8
Emelie Andersson Leo Disk 1 7
Emma Robertsson Zack Disk 1 5
Sandra Rudberg Wilma Disk 1 3
Evelina Mattisson Wilda Disk 1 2
Lisa Karlsson Jacki Disk 1 1
Yvonne Karlsson Banjo Disk 1 1
Helene Nilsson Xantos Disk 1 1
Kristina Lind Atlas Disk 1 1
Jenny Åvik Nila Disk 1 1
Sofia Nilsson Mixie Deltog inte 0 8
Anna Olofsson Saga Deltog inte 0 1

 

Hoppklass 1

Förare Hund Fel Tid Poäng Totala poäng
Anna Widströmer Tingeling 5 30,84 10 16
Johanna Andersson Trixie 5 36,21 9 18
Sanna Johansson Molly 5 39,72 8 9
Ingela Johansson Bella 5 43,31 7 8
Malin Eriksson Tilda 5 44,03 6 13
Jenny Andersson Toyo 10 41,90 5 10
Mikaela Walfrid Tova 10 89,67 4 4
Evelina Mattisson Wilda 15 88,90 3 4
Ida Andersson Techno 20 35,00 2 3
Emelie Andersson Leo Disk 1 9
Jesper Söderström Lillis Disk 1 5
Eva Gyllin Lisa Disk 1 4
Linda Beckholm Nsa Disk 1 2
Lisa Karlsson Jacki Disk 1 1
Annika Olsson Taurus Disk 1 1
Emma Robertsson Zack Disk 1 1
Yvonne Karlsson Banjo Disk 1 1
Sandra Rudberg Wilma Disk 1 1
Helene Nilsson Xantos Disk 1 1
Marcus Hilding Saga Deltog Inte 0 10
Anna Olofsson Saga Deltog Inte 0 1
Emma Olofsson Kajsa Deltog Inte 0 1
Kristian Karlsson Aimee Deltog Inte 0 1
Sofia Nilsson Mixie Deltog Inte 0 1

 

Agilityklass 1

Förare Hund Fel Tid Poäng Totala poäng
Malin Eriksson Tilda 0 54,05 10 20
Linda Beckholm Nsa 15 58,01 9 14
Ida Andersson Techno 15 66,00 8 9
Anna Widströmer Tingeling Disk 1 2
Eva Gyllin Lisa Disk 1 2
Lisa Karlsson Jacki Disk 1 1
Annika Olsson Taurus Disk 1 1
Josefin Walterlind Milton Deltog Inte 0 9
Johanna Andersson Trixie Deltog Inte 0 8
Jenny Andersson Toyo Deltog Inte 0 7
Kristian Karlsson Aimee Deltog Inte 0 6
Marcus Hilding Saga Deltog Inte 0 1
Emma Olofsson Kajsa Deltog Inte 0 1
Evelina Mattisson Wilda Deltog Inte 0 1

Resultat från Slyngelcupens första deltävling (Emmaboda)

Nybörjarklass

Förare Hund Fel Tid Poäng
Sanna Johansson Molly 0 23,34 10
Johanna Andersson Trixie 0 24,03 9
Sofia Nilsson Mixie 0 28,75 8
Ingela Johanssoon Bella 0 31,44 7
Emelie Andersson Leo 0 34,56 6
Linda Beckholm Nsa 0 40,46 5
Emma Berbersson Zack 5 66,18 4
Eva Gyllin Lisa 10 36,75 3
Sandra Rudberg Wilma 10 69,28 2
Helena Nilsson Biko 15 55,32 1
Evelina Mattisson Wilda Disk 1
Jesper Söderström Lillis Disk 1
Anna Olofsson Saga Disk 1
Mikaela Walfrid Tova Disk 1

Hoppklass 1

Förare Hund Fel Tid Poäng
Marcus Hilding Saga 0 30,19 10
Johanna Andersson Trixie 0 31,38 9
Emelie Andersson Leo 0 33,03 8
Malin Eriksson Tilda 0 38,63 7
Anna Widströmer Tingeling 5 28,22 6
Jenny Andersson Toyo 5 39,9 5
Jesper Söderström Lillis 10 48,66 4
Eva Gyllin Lisa 15 54,54 3
Anna Olofsson Saga Disk 1
Linda Beckholm Nsa Disk 1
Ida Andersson Techno Disk 1
Emma Olofsson Kajsa Disk 1
Kristian Karlsson Aimee Disk 1
Ingela Johansson Bella Disk 1
Sofia Nilsson Mixie Disk 1
Sanna Johansson Molly Disk 1
Evelina Mattisson Wilda Disk 1

Agilityklass 1

Förare Hund Fel Tid Poäng
Malin Eriksson Tilda 5 53,72 10
Josefin Walterlind Milton 10 40,6 9
Johanna Andersson Trixie 10 53,63 8
Jenny Andersson Toyo 15 52,13 7
Kristian Karlsson Aimee 20 50 6
Linda Beckholm Nsa 20 84,22 5
Marcus Hilding Saga Disk 1
Anna Widströmer Tingeling Disk 1
Eva Gyllin Lisa Disk 1
Ida Andersson Techno Disk 1
Emma Olofsson Kajsa Disk 1
Evelina Mattisson Wilda Disk 1

 

Comments are closed.